ochranna-folie

Měl bych si pořídit ochrannou fólii na auto?

Já jsem vzhledem včetně 3M barva ochranného filmu pro můj nový Toyota Venza. Dealer chce $ 400 ještě před zdaněním aplikovat to na můj kapucí. Stojí to za to? Budete pravděpodobně oceníte, že film po silnici, když se (rock) čipy jsou dole. Vyrábíme moderní kuchyně na míru všech velikostí: S, M, L a XL.

„Transparentní ochranná fólie 3M sice chrání kapotu z čipů,“ říká Paulo Santos, instruktor na Centennial College v Torontu. „Ve skutečnosti, někteří výrobci automobilů instalaci tohoto filmu na spodní zadní části zadních dveří a na spodní přední části čtvrt panelů pro ochranu před kameny házel z přední kola.“ Jak odstranit víry z barev Kupujících vašeho vozu měli koupit menší auto, spíše než prodloužit funkční období z kupní úvěru.

DRIVE, řekla

Myšlenka je stejná, jako jsou filmy, které štít iPhones před poškrábáním. Film by měl poskytovat nárazník mezi barvy vašeho vozu a jeho nepřátelé – skály, prach a UV záření ze slunce. Existují různé značky rockové odpuzující film. 3M prodává dvě: Scotchgard, jejich top-of-the-line film a VentureShield. Jak se všichni srovnávat? Je to těžké říct. 3M říká, že nejsou k dispozici žádné nezávislé recenze srovnávající své filmy na jakékoliv jiné. Consumer Reports netestovala filmy.“Já jsem jen slyšel o 3M filmu, ne všech ostatních,“ říká Mark Deroche, Autobody instruktorem na BCIT v Burnaby. „Slyšel jsem, že je to velmi dobrý produkt. Ověřil jsem si se svými laku opakování a oni říkají, že to opravdu vytvářejí ochranný polštář.“

Myslíte si ji budete potřebovat? Deroche si myslí, že to není špatný nápad – a to nejen na šotolinových cestách v zemi.

„Jsem z Winnipegu, a na jaře je tu spousta létající kameny, dokonce i na ulicích,“ říká. Jeden instalační navrhuje dělá svůj domácí úkol. Zjistěte si, jaký typ filmu prodejce používá, chtěl vidět ukázky odvedenou práci a rozhlížím se lepší nabídky. „Obchodníci, aby většinu svých peněz z doplňků, od nákupu vozidla,“ říká Michael Willis, instalátor v Oakville. „Což znamená, že většina jejich instalatérů jsou uvedení na nejlevnější výrobek je to možné.“ Toyota říká, že film 3M je tak populární s majiteli, že společnost bude prodávat verzi to jako skutečné Toyota příslušenství pro každé vozidlo ve své linii. Urethanová Film má být neviditelný, ale tam jsou on-line stížnosti filmů poškrábání, žloutnutí a leptání v průběhu času. 3M a Toyota tvrdí, že by se nemělo stát teď, jak nové filmy přijít s vlastním čirým povlakem. Film musí být odborně instalován a odborně odstranit. Pokud se někdy rozhodnete, aby se film odstraněna, nebude to poškodit lak, říká Santos. „Ale vy jste si všimnout, že část, která byla chráněna nebude [as] zvětralý jako zbytek kapuce,“ říká.

Tak, jak dlouho to vydrží?

„Společnost 3M může zaručit, že optimální pohled na sedm let za Scotchgard a pět pro VentureShield,“ říká 3M Kanada mluvčí Carla McFarlane v e-mailu. „(Potom) by nutně musel být nahrazen, a to je docela možné, že to bude i nadále vypadat skvěle po celé roky.“ 3M říká, že film by mohlo vaší Venza je kapuce Tonka-těžké, ale ne zcela zaručit. „Zatímco ochrana nátěrový film je navržen speciálně pro ochrana proti odletujícím kamínkům, to může také pomoci chránit a zmírnit tak možnému poškození blatníku ohýbačky s jinými vozidly a překážky v městských parkovištích,“ říká McFarlane. „Zatímco ochrana nátěrový film může přijít vhod v těchto typy scénářů … Paint Ochrana Films 3M není záruka proti tomuto typu poškození. „